Jak dbać o meble biurowe

Jak dbać o meble biurowe

Urządzenie biura będzie to dość duży wydatek, ponieważ będzie trzeba wprowadzić pewne zabiegi, które sprawią, że nasze wyposażenie będzie lepszej jakości i będzie mogło nam dłużej służyć. Dlatego właśnie warto brać pod uwagę również to jak o meble biurowe trzeba dbać. Meble z płyty melaminowanej – podstawy pielęgnacji Płyta melaminowana będzie odporna na chemię, gorące napoje czy soki, dlatego tak naprawdę nie trzeba szczególnie stosować jakichś zabiegów pielęgnacyjnych. Czyścić należy powierzchnię takiego mebla z użyciem suchej i delikatnej szmatki. W przypadku mycia na mokro należy uważać, by nie była to ścierka zbyt wilgotna. Woda powinna być letnia i czysta.

W przypadku ścierek raczej należy szukać takich, które będą odpowiednio miękkie, najlepiej te z mikrofibry. Nie będzie wskazane stosowanie szorstkich gąbek czy druciaków, ponieważ mogą one doprowadzić do porysowania takiej powierzchnie. Środki czyszczące – kilka słów o nich Jeśli chodzi o meble z płyty melaminowanej można stosować praktycznie wszystkie środki, ale unikać należy tych, które maja w sobie substancje ścierającą. Używać powinniśmy mleczka do mebli, mydła szarego czy też innych środków, które stosuje się w gospodarstwach domowych. Nie powinno tam być jednak substancji barwiących oraz polerujących, ponieważ mogą one doprowadzić do zniszczenia mebli. Nie powinno się też stosować wybielających substancji, proszków do prania czy proszków szorujących.

Porządek w biurze Jak usuwać zabrudzenia i uszkodzenia? Jeśli usuwamy jakieś delikatne zabrudzenia czy kurz to najczęściej wystarczy lekko wilgotna szmatka z dodatkiem środka czyszczącego, wystarczą delikatne ruchy i zabrudzenie powinno dać się usunąć. Poza tym można liczyć na to, że takie mycie nie doprowadzi do powstania smug. Unikać należy także nadmiernej ilości wody, ponieważ może to spowodować na powierzchni płyty jakieś wybrzuszenia czy uszkodzenia. Podobnie będzie ze środkami wybielającymi oraz ścierającymi. Nie powinno się narażać mebli na tarcie, ponieważ powierzchnia wtedy bardzo szybko ulegnie zniszczeniu i kolor zacznie blaknąć, przepuszczana będzie wilgoć do wnętrza płyty.