Istotne cechy i funkcje foteli biurowych.

Istotne cechy i funkcje foteli biurowych.

W trakcie pracy biurowej wykonywanej najczęściej w pozycji siedzącej, jednym z najważniejszych problemów jest dbałość o prawidłowe funkcjonowanie i postawę kręgosłupa, a co za tym idzie o dobre samopoczucie na cały dzień. Podstawą w tym temacie jest prawidłowy dobór mebli przy których spędzamy większość godzin pracy, czyli fotela i biurka. Pamiętajmy, że wygoda stanowiska pracy i prawidłowo dobrane meble zapewniają nam zdrowie, pozytywny nastrój i co z tym idzie w parze lepsze wyniki w pracy. Jeśli nie zadbamy o wygodę i ergonomiczne krzesło, możemy przypłacić to niepotrzebnymi dolegliwościami i złym nastojem. Każdy pracodawca powinien zdawać sobie sprawę z tego i szczególną uwagę poświecić na przygotowanie miejsca pracy, tak by mieć pewność, że pracownicy będą mieć zapewniony pełen komfort wykonywania swoich obowiązków.

Niewygodny i źle dobrany fotel, może stać się źródłem frustracji i niezadowolenia pracowników, co może zadecydować na ogólnych wynikach uzyskiwanych przez całą firmę. Natomiast dobrze dopasowany mebel to wygoda swobodnego podejmowania decyzji i pracy bez odczuwanych bóli i niedogodności. Na szczęście coraz więcej osób zarządzających firmą zdaje sobie z tego sprawę i podchodzi do tego zagadnienia zupełnie poważnie i starannie przygotowuje zakup mebli biurowych. Budowa krzeseł i foteli nie jest skomplikowana, jednak trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów które z pozoru błahe, potrafią mocno zaważyć na komforcie siedzenia.

Fotele z możliwością regulacji Najlepsze fotele mają możliwość regulacji pozycji poszczególnych elementów, tak by można je było dopasować do indywidualnych predyspozycji danej osoby. Modele krzeseł które najlepiej się sprawdzą w każdym biurze, muszą mieć możliwość regulacji wysokości i głębokości siedziska, odchylenia oparcia, wysokości podłokietników oraz wysokości i pozycji zagłówków. Warto też pomyśleć o zakupie modelu z podnóżkiem, który będzie świetnym wsparciem dla nóg w trakcie długich godzin spędzonych w biurze. Bardzo dobrym zwyczajem jest sprawdzenie i przetestowanie przed zakupem wybranych modeli, a nie tylko popatrzeć na kolor tapicerki i kształt, by później nie rozczarować się jego praktycznym użytkowaniem. Krzesło czy fotel muszą być przede wszystkim funkcjonalne i łatwo się dopasowywać do wzrostu i wagi użytkownika. Tutaj wyznacznikiem nie może być również cena, ponieważ nie zawsze idzie w parze z cechami które są przez nas wymagane. Niekiedy może okazać się, że krzesła dużo tańsze innego producenta, są znacznie wygodniejsze niż modele z górnej półki.