Dlaczego przerwa techniczna jest ważna

Dlaczego przerwa techniczna jest ważna

Co robisz, kiedy nie pracujesz?

Oglądasz telewizję? Rozmawiasz przez telefon? Przeglądasz media społecznościowe? Czytasz na e-czytniku?

Spędzamy tak dużo czasu siedząc że robienie tego samego po powrocie do domu to totalne przeciążenie technologiczne!

Bycie ciągle włączonym i podłączonym do Internetu oficjalnie nie jest dobrym rozwiązaniem. Potrzebujesz czasu z dala od ekranów, zarówno ruchomych, jak i statycznych! Dlaczego nie wygospodarować trochę czasu i nie pójść na spacer na łono natury? Wyprowadź psa, odwiedź przyjaciela, idź na kolację, uprawiaj sport!

Przeciążenie technologią może łatwo przyczynić się do stresu, a stres nie jest czymś, co warto wnosić do swojego życia. Kiedy siedzisz przy stylowym biurku w biurze, nic nie poradzisz na to, że musisz korzystać z jakiegoś komputera, ale kiedy jesteś w domu, zostaw go w spokoju! Daj sobie czas, którego potrzebujesz, aby zregenerować siły, pozwolić oczom odpocząć, mózgowi ochłonąć, a w zasadzie cieszyć się czasem spędzonym z ludźmi wokół Ciebie, zamiast być stale podłączonym do bryły plastiku, niezależnie od tego, jak bardzo jest on inteligentny i zaawansowany!

Tak więc, podejmij wyzwanie. Przez najbliższy tydzień poświęć swój czas w domu i przerwy na unikanie technologii. Możesz sprawdzać swoje media społecznościowe nie dłużej niż przez pół godziny - to wszystko. Sprawdź, czy dasz radę i zobacz, jak świetnie się po tym czujesz.

Czy jesteś uzależniony od technologii?