Jak radzić sobie z bólem głowy w biurze w ciągu pracowitego dnia

Jak radzić sobie z bólem głowy w biurze w ciągu pracowitego dnia

Ból głowy może być prawdziwym wrzodem na, no cóż, głowie! Kiedy w głowie huczy, trudno jest skupić się na czymkolwiek innym niż na pulsowaniu między skroniami, ale co zrobić, jeśli po prostu nie można wrócić do domu? Co zrobić, jeśli masz tak wiele do zrobienia, że nie możesz sobie pozwolić na przerwę w pracy?

Po pierwsze, jeśli masz silny ból głowy, to niezależnie od tego, czy masz dużo pracy, czy nie, powinieneś wrócić do domu. Próba pracy z silnym bólem głowy, zwłaszcza migrenowym, nie jest czymś, co ktokolwiek powinien robić. Ponadto, jeśli regularne bóle głowy powodują silny ból i inne objawy, takie jak nudności czy nawet wymioty, należy skonsultować je z lekarzem.

Przyczyn regularnych bólów głowy jest wiele, ale jeśli pojawiają się one tylko w pracy, mogą być spowodowane przemęczeniem oczu, stresem, odwodnieniem, brakiem regularnych przerw w pracy i nieregularnym spożywaniem posiłków. Wszystkie te czynniki można zmienić.

Inną możliwą przyczyną bólu głowy, a nawet przewlekłego bólu szyi, jest postawa. Czy siedzisz prawidłowo? Upewnij się, że Twoje ciało jest w pełni ułożone i nie pochylasz się do przodu. Ergonomiczne krzesła mogą pomóc Ci zachować wsparcie i wygodę przez cały dzień, ale musisz się upewnić, że w pełni wykorzystujesz ich regulowane funkcje, aby działały jak najlepiej!

Jeśli pracujesz przy laptopie, zbyt częste spoglądanie w dół może powodować ból głowy i szyi. W takim przypadku warto poprosić o podstawkę pod laptopa, aby móc patrzeć prosto przed siebie na ekran, a nie w dół.

Mimo wszystko, radzenie sobie z bólem głowy w pracy może w pewnym momencie okazać się konieczne. Można ograniczyć czynniki wywołujące, ale czasami ból głowy po prostu się pojawi. To, czy weźmiesz lek przeciwbólowy, czy nie, jest kwestią indywidualną; niektórzy ludzie chętnie to robią, inni nie i wolą metody naturalne. To jest Twój wybór. Mimo to jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc sobie przetrwać resztę dnia na fotelu biurowym i ewentualnie zmniejszyć dolegliwości.

  • Pij dużo wody - Możliwe, że jesteś odwodniony, a w takim przypadku uzupełnienie poziomu nawodnienia może zapobiec nasileniu się bólu głowy.
  • Pilnuj poziomu kofeiny - Nie sugerujemy, że nie możesz pozwolić sobie na kawę, ale pamiętaj, że dla niektórych osób kofeina jest czynnikiem wyzwalającym ból głowy, a ponadto działa odwadniająco.
  • Unikaj słonych potraw - spożywanie dużych ilości soli odwadnia organizm i może być czynnikiem wyzwalającym ból głowy. Jeśli już cierpisz na ból głowy, większe odwodnienie nie pomoże!
  • Jedz w regularnych odstępach czasu - Spadki poziomu cukru we krwi mogą wywołać ból głowy, dlatego należy jeść w regularnych odstępach czasu, dbając o to, by posiłki były zbilansowane i nie zawierały nadmiernej ilości cukru.
  • Unikaj stresu tak bardzo, jak to tylko możliwe - Choć całkowite uniknięcie stresu jest prawdopodobnie niemożliwe, możesz spróbować zminimalizować go tak bardzo, jak to tylko możliwe. Stres powoduje napięciowe bóle głowy, które rozprzestrzeniają się w dół szyi i sprawiają, że dzień pracy staje się prawdziwą męczarnią. Aby zachować spokój i opanowanie, należy ćwiczyć pozytywne myślenie i techniki głębokiego oddychania. Stres może również znacznie pogorszyć istniejący ból głowy.
  • Uważaj na odblaski na ekranie - Jeśli na ekranie komputera pojawiają się odblaski, będziesz mrużyć oczy, a to szybka droga do bólu głowy i zmęczenia oczu. Dostosuj ustawienia ekranu, aby uniknąć odblasków, a jeśli problem ten będzie się powtarzał, poproś o osłonę przeciwodblaskową na ekran lub o przesunięcie biurek, aby uniknąć bezpośredniego światła.
  • Róbregularne przerwy - Jeśli boli Cię głowa i jesteś pewien, że nie musisz z tego powodu iść do domu, rób regularne przerwy i pij wodę. Jeśli możesz, wyjdź na zewnątrz, aby zaczerpnąć świeżego powietrza, lub usiądź za ścianką działową w biurze, aby szybko i spokojnie się wyciszyć.

Zdrowie musi być na pierwszym miejscu, a jeśli ból głowy jest szczególnie silny, nie należy próbować przez niego pracować. Jeśli jednak czujesz, że możesz sobie poradzić, zastosowanie się do powyższych wskazówek powinno pomóc Ci dotrwać do końca pracy.