Dni szkoleń zewnętrznych - tak czy nie?

Dni szkoleń zewnętrznych - tak czy nie?

Szkolenia są nieodłącznym elementem rozwoju osobistego pracowników, ale przynoszą także ogromne korzyści firmie. Mając do dyspozycji dodatkowe umiejętności i wiedzę, pracownicy mogą być na bieżąco z nowościami i wnosić to wszystko do swojej codziennej pracy, siedząc ciężko w fotelu biurowym. To może być tylko dobra rzecz!

Problem polega na tym, jak zapewnić, by szkolenia te odbywały się w sposób jak najbardziej efektywny kosztowo i wysokiej jakości? Zewnętrzne dni szkoleniowe stanowią problem dla wielu firm, ponieważ nigdy nie można mieć pewności, że treści przekazywane delegatom uczestniczącym w szkoleniu są istotne dla danej firmy. Trzeba też pamiętać o dużych kosztach.

Jaka jest odpowiedź? Przed podjęciem decyzji o zorganizowaniu szkolenia zewnętrznego należy przeprowadzić badania, a być może także zadać firmie szkoleniowej wiele pytań. Inną opcją jest zaproszenie zewnętrznego prelegenta do firmy i stworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni, w której pracownicy będą mogli uczyć się i chłonąć nową wiedzę. W tym miejscu mogą odbywać się sesje szkoleniowe, a także ogólne badania w ciszy.
Nie jest trudno stworzyć taką przestrzeń do nauki, wystarczy tylko trochę modnych mebli biurowych, aby stworzyć odpowiedni klimat!

Tworzenie własnych pakietów szkoleniowych może zaoszczędzić sporo pieniędzy na szkoleniach zewnętrznych, zwłaszcza jeśli firma jest duża i zatrudnia wielu pracowników. Pomaga to również dostosować metody nauczania do różnych stylów osobowości pracowników, co pozwala uzyskać najlepsze efekty całego przedsięwzięcia.

Czy regularnie uczestniczysz w zewnętrznych dniach szkoleniowych? Co o nich sądzisz?